Mezei Futó Országos Bajnokság

Szerző: SZOESE

- 2011. december 5., hétfő 08:45

Hét SZoESE érem (két arany, négy ezüst és egy bronz) – kettő egyéniben és öt csapatban. Czindrity Attila, a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjának hallgatója U23-as válogatott lett.

A 2012-es Mezeifutó Európa Bajnokság helyszínén Szentendrén, a Skanzenben hűvös, szeles időben rendezte a Magyar Atlétikai Szövetség az idei utolsó Országos Bajnokságot, a Mezei Futó OB-t. A pálya nagyon nehéz volt, szembeszélben kellett a hosszú kaptatókat futni, a lejtőkön pedig erős hátszél miatt gyakran kellett fékezni. Aki túlbecsülte az erejét, annak hamar jött a „kalapácsos ember”, mert kilazulni nem lehetett sehol.

A Szombathelyi Egyetemi SE 23 versenyzővel vett részt a versenyen.

Kívés István edző: „Az elmúlt években mutatott eredményes szereplés alapján most is bizakodva készültünk erre a bajnokságra. Előzetesen minimum 4, maximum 8 érem megszerzésére láttam esélyt. Nagyon elégedett vagyok a versenyzőimmel, hiszen egyénileg mindenki a tudása legjavát tudta nyújtani, így hét érmet szereztünk, tehát szinte a maximumot értük el. A csapat teljesítményének értékét mutatja, hogy a Munka Vándordíj elnevezéssel kihirdetett egyesületek közötti rangsorban a tavalyi évhez hasonlóan a negyedik helyen végeztünk.”

Molnár Zita (70) végig az élmezőnyben futva nagyon kemény hajrá végén lett második, akárcsak csapatban Borsfai Dzseniferrel (46) és Goncsarenko Milénával (57).

Csébits Eszter óvatos kezdés után folyamatosan jött előre és biztosan szerzett egyéniben bronz, csapatban pedig Baráth Noémivel, Kívés Blankával és a tartalék Dávid Bernadettel aranyérmet. Ennek a triónak pályafutásuk kezdete óta ez a nyolcadik OB győzelme.

Purgai Evelin (150) szintén ezt a taktikát választotta. Sajnos a befutó előtti lejtőn bronzérmes pozícióban elesett és így ketten is megelőzték. Az lehetett volna a nyolcadik érem. Csapatban Mester Dórával (142), Cserjési Zoéval (117) és a tartalék Vincze Rebekával (162) ezüstérmesek lettek.

Purgai Barbara nagyon magabiztos futással egyéniben ötödik, Németh Annával és Magyarics Zoéval pedig csapatban Bajnoki címet szerzett. Nekik ez ebben az évben a második OB aranyuk.

Az OB legnépesebb, 80 fős ifi fiú mezőnyében Kívés Bendegúz egyéniben hatodik, Nemes Gergővel és Molnár Bálinttal pedig 19 csapat között ezüstérmesek lettek.

A bajnoki érmek és helyezések megszerzésén túl a junior és az U23 korosztályú fiúk az idei Velenjében sorra kerülő Mezei EB csapatba kerülésért is versenyeztek. Az erre a célra kiírt négy versenyből álló sorozatnak az OB volt a befejező állomása.

A SZoESE-ből Czindrity Attila (474), az NYME SEK hallgatója az eddigiekhez hasonlóan most is jól szerepelt és az ötfős U23-as csapatba harmadikként került be.

Attila a felnőtt mezőnyben elért nyolcadik helyével Horváth Györggyel (489) és Garami Árpáddal csapatban az előkelő ötödik helyen végeztek.

A felnőtt nők mezőnyében a Vörös Adrienn, Süle Szilvia, Süle Krisztina hármas hetedik helyezést ért el.

A Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület 23 versenyzővel vett részt az Országos Bajnokságon. A hét csapat és az egyéni eredmények alapján a Munka Vándordíj értékelésben a negyedik helyen végzett.

14 éves lány CSAPATVERSENY 2. SZoESE 2 11 24 = 37 helyezési pont

Egyéniben: 2. Molnár Zita 13:13, 11. Borsfai Dzsenifer 14:11 24. Goncsarenko Miléna 15:47

Felnőtt női CSAPATVERSENY 7. SzOESE 23 25 26 = 74 helyezési pont

Egyéniben: 23. Vörös Adrienn 27:25, 24. Süle Szilvia 28:10, 26. Süle Krisztina 29:24