Futó Fesztivál Szombathely 2011 (képekkel)

A Mezeifutó Európa Bajnokság Válogató versenysorozatának első állomása, Magyar Egyetemi Főiskolai Verseny, szabadidősport esemény. Mindez együttesen jellemezte a Szombathelyi Futófesztivált. A két eseményből álló program első napja a XXII. major’s papír Csótó Csúcsfutás volt október 14-én. Ezen elsősorban szombathelyi iskolák, egyesületek versenyzői vesznek, illetve vettek részt, több mint háromszázan.

A Megoldás Kft Kupa Országos Mezeifutó Verseny első állomása volt a Szekszárd Budapest, Szentendre válogató versenysorozatnak. Itt az aspiráló versenyzők egyesületei hoztak futókat az egyéb kategóriákba is, valamint helyi amatőrökkel, gyerekekkel kiegészülve a résztvevők száma elérte a százötvenet. A kétnapos programon így közel ötszázan vettek részt.

Kétnapos rendezvény szervezői a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület és az NYME SEK Sporttudományi Intézet voltak.

A XXII. majors’S papír Papír Csótó Futásról:

A Tóvendéglő előtti füves terület, ami évek óta a rajt helyszíne pénteken fél kettőtől kezdett benépesedni. A diákolimpiai kategóriák szerint rajtoltak a további futamokban a gyerekek, majd a férfi és a női Főfutamok következtek, ahol egyetemi hallgatóink és SZoESE versenyzők is rajthoz álltak. Gyönyörű napos időjárás, összesen 14 rajt a kb. 3 órás program során, nagyon sok futástól kipirult vidám arc, kemény, küzdelmes versenyek és egy csúcs a senior kategóriában.

Megoldás Kft. Kupa Országos Mezeifutó Verseny válogatóverseny is volt a Mezeifutó Európa Bajnokságra a junior és UP fiúk részére. Az egyetemisták, főiskolások a MEFOV bajnoki címekért és helyezésekért versenyeztek, és a helyi amatőröknek szintén volt külön értékelés.

A gyerekfutamok és a Főfutam között 30 perces „Melegíts a profikkal!” örömfutás zajlott, amin helyi közéleti szereplők is részt vettek.

A 15.40 kor kezdődött Főfutamon rajtolt egyszerre az egész mezőny. A „profi” férfiak – UP, Junior, Ifi - 5 körön (6 km), a többiek pedig 3 körön (3,6 km) versenyeztek.

Hat kilométeren bronzérmes helyezésével Czindrity Attila SZoESE érte el a legrangosabb szombathelyi eredményt. A MEFOV értékelésben ez a pofik között az NYME SEK hallgatójaként ezüstérmet, a két amatőrrel Saitz Krisztián Pintér Dávid együtt alkotott csapatban pedig aranyat ért. Ugyancsak MEFOV győztes lett az NYME SEK csapata Süle Szilvia, Süle Krisztina, Botka Dóra összeállításban.

A gazdag díjazás igyekezett elismerni a kemény teljesítményt. Kategóriánként az első három, emellett abszolútban a hosszabb távon az első tíz, a rövidebben a hölgyeknél pedig az első hatot további díjak illették.

Az első alkalommal életre hívott Mezeifutó MEFOV maximálisan beváltotta a hozzáfűzött reményeket. 21 versenyző futott a teljesítményhez méltó környezetben és további száz helyi egyetemista vett részt a szabadidős programon és a szervezésben. A profi férfiak 6 km-en, az amatőrök és a hölgyek 3,6 km-en versenyeztek.

A résztvevők örömmel vették ennek a versenyformának az életre hívását. A szerencsés egybeesése a válogatóversenynek és a MEFOV korosztályoknak azt is jelentette, hogy a MEFOV profi fiúk első két helyezettje – Honti Attila ZMNE-KSI SE és Czindrity Attila NYME-SEK – SZoESE egyúttal a verseny abszolút értékelésében is dobogóra állhatott, de a bronzérmes Csere Gáspár ELTE-PPK-BEAC is alapembernek tűnik az UP válogatottság szempontjából.”

A MEFOV profi fiúk között tehát Honti Attila ZMNE-KSI SE diadalmaskodott Czindrity Attila NYME-SEK – SZoESE és Csere Gáspár ELTE-PPK-BEAC előtt. Az amatőr fiúk között Saitz Krisztián NYME-SEK nyert Pintér Dávid NYME-SEK és Zsikla Gergő Kecskeméti Főiskola előtt. A férfi csapatversenyben a profik és az amatőrök a maguk kategóriájában szerzett pontjaikkal szerepeltek, amit végül az NYME SEK csapata nyert meg a Kecskeméti Főiskola előtt.

A MEFOV-on szereplő hölgyek is kiválóan teljesítettek az abszolút értékelésben, hiszen Perity Gabriella BGF-MAC második, Kovács Melinda SEETK-Margitszigeti AC ötödik, Kácser Krisztina Pécsi FK / PTE pedig kilencedik lett. A hölgyeknél csak az NYME SEK-nek volt csapata, így a legeredményesebb intézmény is az NYME SEK lett.

Az ideérkező edzők, versenyzők egyaránt nagyon dicsérték a helyszínt és pályát.

Kívés István: „Munkatársaim nevében is köszönöm az elismerő szavakat. Komoly előkészítő munka előzte meg a versenyt. Ebben és a konkrét lebonyolításban nagyszerű segítségeim voltak. Sportszakos hallgatóink pedig szakmai gyakorlatként vették ki mindkét versenyből a részüket. A helyszín, ahol a pályát kitűzhettük Szombathely „Zöld Szíve”. Ez a környék a Csónakázó tóval mindig gyönyörű, de a versenyre Szombathely Város Önkormányzata munkatársai fűnyírással és virágosítással még tovább szépítették. Ez a verseny attól volt jó, hogy sok nagyszerű futó jött el hozzánk. A támogatóink révén adott gazdag díjazás ezt igyekezett elismerni. Tudom, hogy messze vagyunk onnan, ami nekünk is messze van, ha mi utazunk, de ha bizalmat kapunk, akkor jövőre is vállalunk versenyt.”