A 12. SÁRVÁR-FÜRDŐ FÉLMARATON női abszolút győztese Süle Szilvia

A SZoESE versenyzője élete második félmaratoniján 23 percet javítva egyéni csúcsán – 1:35:25-ös idővel megnyerte az idén 12. alkalommal megrendezett versenyt.

Szilvia, aki az NYME SEK másodéves MSC-s hallgatója így számolt be a versenyről:

- A 21 km-t 2, vagy 3 fős váltóban is lehetett teljesíteni, a „kőkemények” pedig egyénileg küzdöttek meg a távval.

A táv első felét egyik kedves tanárommal dr. Koltai Miklóssal teljesítettem. A megbeszélt 1:45 perces időhöz képest féltávnál már jelentősen jobb volt a részidőnk. Ez nagyon feldobott és Sótonynál a dombra szinte változatlan iramban futottam föl. Az utolsó 3 km-nél megláttam magam előtt az élen futó női versenyzőt. Az erős szembeszél alaposan próbára tehette, mivel éreztem, hogy folyamatosan közelítek hozzá, majd meg is tudtam előzni. Nagyon örültem a győzelemnek, az egyéni csúcsnak, és annak, hogy Koltai tanár úr szintén a tervezett időn belül ért célba.

Egyéni női: (abszolút)

1. hely: Süle Szilvi (Szombathely) – 1:35:25

2. hely: Hartmann Emőke (Sopron) – 1:37:12

3. hely: Sitferné Doszpot Andrea (Nagypáli) – 1:40:06

Váltó női:

1. hely: Csajok (váltó tagjai: Bálint Lilla, Kívés Borbála, Bálint Noémi) – 1:39:07